Mezoterapia Osoczem Bogatopłytkowym

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem autologicznym, czyli takim, w którym do celów zabiegowych wykorzystuje się preparat pobrany z tkanek pacjenta – w tym przypadku z krwi. PRP (Platelet Rich Plasma) jest znakomitą terapią, stosowaną z powodzeniem w leczeniu schorzeń lub dysfunkcji narządu ruchu jak i medycynie estetycznej. 

Działanie osocza bogatopłytkowego:

Osocze bogatopłytkowe stosuje się w celu pobudzenia i przyspieszenia procesu regeneracji tkanek. Osocze bogatopłytkowe zawiera czynnik wzrostu- przyspiesza procesy gojenia ran i regeneracji tkanek poprzez stymulację komórek macierzystych do namnażania i pobudzanie fibroblastów do produkcji kolagenu.

Kiedy warto zastosować PRP:

W przeciążeniach przyczepów i ścięgien mięśni- gdy pojawiają się mikrourazy powodują uszkodzenia tych struktur.

W chorobach zwyrodnieniowych stawów - PRP stymuluje do odbudowy objętych zmianami degeneracyjnymi struktur.

Schorzenia takie jak np:

Uszkodzenia ścięgna Achillesa, uszkodzenia mięśni i ścięgien, kolano skoczka, ostroga piętowa, zaburzenia zrostu kostnego, łokieć tenisisty, łokieć golfisty.

Przy użyciu PRP wspomaga się także terapię blizn i trudno gojących się ran.

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczna dla organizmu, dlatego że stosowany preparat pochodzi z krwi leczonego pacjenta co niweluje ryzyko alergii i nietolerancji.




Iniekcje kwasu hialuronowego

Iniekcje dostawowe kwasu hialuronowego są efektywną i bezpieczną metodą wspomagania leczenia i zwalczania objawów choroby zwyrodnieniowej stawów. 

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka we wszystkich tkankach organizmu w postaci soli sodowej (hialuronianu sodu).

W najwyższym stężeniu występuje w skórze, w mazi stawowej oraz w ciele szklistym oka. Kwas hialuronowy jest również składnikiem płynów ustrojowych i tkanki łącznej. Stanowi także budulec ścian naczyń krwionośnych i odpowiada za wiązanie wody w tkankach. Codziennie około 30 procent kwasu hialuronowego, obecnego w naturalny sposób w organizmie, ulega rozpadowi, a jego miejsce zajmują nowe cząsteczki kwasu. Jednak wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, przez co dochodzi do degeneracji tkanek, w których się znajduje.

Dlatego coraz częściej uzupełnia się niedobory kwasu hialuronowego dostarczając go z zewnątrz w formie zastrzyków.

Kwas hialuronowy występuje w w tkankach chrzęstnych i płynie maziowym – lepkiej substancji, która zmniejsza tarcie między powierzchniami chrząstek stawowych, chroniąc je przed uszkodzeniem. Ze względu na swoje unikalne właściwości, kwas hialuronowy jest wykorzystywany w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, która objawia się bólem stawów, spowodowanym postępującymi zmianami zwyrodnieniowymi.

Kwas hialuronowy nadaje płynowi maziowemu właściwą sprężystość i lepkość. Jest bezustannie wydzielany do przestrzeni stawowej, przyczyniając się tym samym do prawidłowego nawilżania powierzchni chrząstek stawowych. Odpowiednia zawartość kwasu hialuronowego w płynie maziowym warunkuje również zdolność płynu stawowego do amortyzowania wstrząsów, jakim poddawane są tkanki miękkie oraz chrząstka stawowa.

Niestety – jak wykazały liczne badania – w wyniku urazów lub w przebiegu choroby zwyrodnieniowej dochodzi do zmniejszenia zawartości kwasu hialuronowego w płynie maziowym oraz pogorszenia jego jakości. Oznacza to zmniejszenie lepkości płynu maziowego, którego głównym składnikiem jest kwas hialuronowy. W rezultacie w obrębie stawu występują dolegliwości bólowe oraz zaburzenia jego czynności.

Dostawowe podanie kwasu hialuronowego powoduje przywrócenie wiskoelastycznych (smarujących i amortyzujących) właściwości  płynu maziowego, zmniejszenie bólu oraz poprawę zakresu ruchomości stawów.  

Kwas hialuronowy nowej generacji, stosowany w naszym Centrum jest stabilizowany bursztynianem sodu – czynnikiem aktywnym, który wzmaga działanie kwasu i stwarza odpowiednie środowisko do aktywności fibroblastów.

Terapia szczególnie dedykowana pacjentom cierpiącym z powodu skomplikowanych urazów oraz zaawansowanych schorzeń stawów.



Działanie kwasu hialuronowego na stawy:

– nawilżanie

– działanie przeciwbólowe

– amortyzacja

– odżywianie

– wzmocnienie aparatu ruchu

– zwiększenie odporności stawów na urazy

– pomoc w czasie leczenia zmian zwyrodnieniowych





Rejestracja gabinetu
Zaopatrzenie ortopedyczne